Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë e ka refuzuar sot rekomandimin e raportit të Kombeve të Bashkuara për mbylljen e burgut të Guantanamos në Kubë. Zëdhënësi Scot McClellan tha se në në këtë qendër mbahen "terroristë të rrezikshëm". Ai e hodhi poshtë raportin e ekspertëve të OKB-së dhe tha se ushtria amerikane po i trajton njerëzishëm të burgosurit në Guantanamo.
XS
SM
MD
LG