Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtruesi i detyrës së kryeministrit izraelit, Ehud Olmert, njoftohet se është duke i shqyrtuar një varg masash ndëshkuese, pas inaugurimit të parlamentit të ri palestinez i cili do të dominohet nga grupi militant Hamas.
Zyrtarët e Mbrojtjes kanë propozuar që ta shkëpusin Bregun Perëndimor nga Gaza, dhe ndalimin e të gjithë palestinezëve që punojnë në Izrael.
Gjithashtu njoftohet se janë duke u shqyrtuar edhe sanksione të tjera financiare ndaj palestinezëve.
XS
SM
MD
LG