Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre civilë e humbën jetën dhe 4 u plagosën në sulmet e sotme të kryengritësve në kryeqytetin e Irakut.
Ushtria amerikane tha se 1 ushtar amerikan gjithashtu e ka humbur jetën nga një shpërthim në Bagdad.
Po sot, autoritetet në Basra njoftuan për rrëmbimin e dy shtetasve të Maqedonisë, të cilët ishin punësuar nga një kontraktor i forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG