Ndërlidhjet

LONDËR


Filmi "Brokeback Mountain" u zgjodh filmi më i mirë dhe fitoi 4 çmime BAFTA, që është ekuivalenti britanik i çmimeve Oskar.
Philip Seymour ndërkaq, u shpërblye për rolin e tij në filmin mbi shkrimtarin amerikan Truman Capote, kurse aktorja më e mirë u shpall Reese Witherson për portretin e gruas së këngëtarit Johnny Cash në filmin "Walk the Line".
XS
SM
MD
LG