Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nominimi i Agim Çekut për kryeministër të ri të Kosovës është çështje e brendshme e Kosovës, ka deklaruar para gazetarëve në Uashington zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Adam Ereli.
"Ky është rezultat i diskutimeve të brendshme në Kosovë, ashtu siç do të duhej të jetë. Ne do të vazhdojmë të punojmë me udhëheqësit e Kosovës dhe me bashkësinë ndërkombëtare në përpjekje për ta adresuar statusin e këtij rajoni", ka thënë zëdhënësi i Departamentit të Shtetit.
XS
SM
MD
LG