Ndërlidhjet

XHAKARTË


Mijëra muslimanë të Indonezisë janë mbledhur sot në Xhakartë, për të protestuar kundër Shteteve të Bashkuara dhe vazhdimit të luftës në Irak e Afganistan. Protestuesit ngritën edhe çështje të tjera, si thirrjen drejtuar autoriteteve që t'i miratojë kritikat ndaj botimit të karikaturave të profetit Muhamed.
Protesta kaloi e qetë ndërsa qindra policë e kanë mbajtur nën siguri ambasadën e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG