Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri Sali Berisha tha se Shqipëria është e gatshme "të paguajë çdo çmim" për të hyrë në NATO, duke shtuar se anëtarësimi do të ishte siguria më e mirë për të ardhmen e vendit.
Duke folur në konferencën me titull: "E kaluara, e tashmja dhe e ardhmja e NATO-s", që u mbajt në Tiranë, Berisha tha se Shqipëria do t'i thellojë reformat me qëllim të anëtarësimit në Aleancën Veriatlantike, në samitin e ardhshëm të zgjerimit.
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Marcie Ries, tha se NATO-ja nuk është vetëm aleancë ushtarake, dhe bëri thirrje për thellimin e reformave politike, institucionale e ekonomike.
XS
SM
MD
LG