Ndërlidhjet

BENARES


Të paktën 20 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga tri sulme të ndara me bomba në qytetin e shenjtë indian, Benares.
Një bombë ka shpërthyer brenda një tempulli të shenjtë hindus, kurse dy të tjerat në stacionin e trenit. Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet.
XS
SM
MD
LG