Ndërlidhjet

PRAGË


Bulëza uji dhe thërmija akulli duket se janë gjetur në hënën akullnore të planetit Saturn.
Imazhet befasuese janë marrë nga anija kozmike Kasini, një projekt i përbashkët amerikano-evropian. Gjetjet sugjerojnë se mund të ekzistojë një oqean i lëngshëm nën sipërfaqen e akullt të hënës së vogël të planetit Saturn.
XS
SM
MD
LG