Ndërlidhjet

TIRANË


Në jug të Shqipërisë ka vazhduar eleminimi i pulave dhe shpendëve, pas gjetjes në fshatin Çukë të një pule me virusin H5N1.
Karantina e vendosur nga ministria e bujqësisë është zgjeruar dhe në disa fshatra të tjera pasi janë gjetur disa shpendë të egër të ngordhur.
Ministria e Bujqësisë bëri të ditur se janë marrë mostra gjaku për analiza edhe nga kafshë si mace e qenë në zonën ku u gjet pula e infektuar.
XS
SM
MD
LG