Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, sot u inaugurua parlamenti i ri i Irakut. Forcat politike ende nuk kanë arritur marrëveshje për mandatimin e kryeministrit dhe qeverinë e re. Kryeministri Ibrahim al-Xhafari tha se do të tërhiqet nga nominimi nëse do të kërkohet një gjë e tillë.
Në zhvillimet tjera, gjatë natës policia ka gjetur kufomat e 25 njerëzve, në pjesë të ndryshme të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG