Ndërlidhjet

VJENË


Ministrat e Arsimit të vendeve të Bashkimit Evropian kanë filluar sot një takim joformal në të cilin do të diskutojnë për bashkëpunimin me kolegët e tyre nga vendet e Ballkanit. Qëllimi i takimit është arritja e "një marrëveshjeje mbi arsimin me vendet e Ballkanit". Në takim po marrin pjesë ministrat e Arsimit nga Shqipëria, Maqedonia, Bosnjë-Hercegovina, Kroacia dhe Serbia e Mali i Zi.
XS
SM
MD
LG