Ndërlidhjet

PARIS


Qeveria franceze po përballet me protesta të reja të studentëve që kundërshtojnë ligjin e ri të punës.
Protestat e së enjtes ishin të dhunshme, ku një numër policësh u plagosën dhe disa qindra protestues u arrestuan.
Demonstratat e së shtunës, ku studentët do protestojnë së bashku më sindikatat mendohet të jenë më të mëdhatë. Në prag të këtyre demonstratave presidenti Shirak ka bërë thirrje për qetësi:
"Në prag të protestave të nesërme dua të apelojë tek të gjithë për të qenë të përgjegjshëm. Do të jetë një demonstratë paqësore e cila duhet të respektojë çdokënd."
XS
SM
MD
LG