Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Gjeorgjisë, Mihail Sakashvili ka kërkuar nga Bashkimi Evropian të mbështesë opozitën në Bjellorusi
Sakashvili në një editorial të botuar në të përditshmen International Herald Tribune ka theksuar se zgjedhjet presidenciale të së dielës do të jenë zgjedhje të manipuluara, derisa Bashkimi Evropian duhet ta dëshmojë veten se është i vendosur të largojë një diktaturë.
Edhe ish udhëheqësit dhe disidentët e njohur, Vasllav Havel dhe Les Valesa kanë kërkuar nga bota të mbështesë opozitën në Bjellorusi.
XS
SM
MD
LG