Ndërlidhjet

JEJRAN


Gazetari disident iranian, Akbar Ganji, është liruar pas vuajtjes së dënimit me 6 vjet burgim. Gruaja e tij, Masumeh Shafei, u tha sot gazetarëve se lirimi i tij ishte një befasi.
"Ai u lirua mbrëmë. Nuk e kam ditur se kur do të lirohet. Jam befasuar, dhe vërtet jam e lumtur", tha ajo.
Ganji është arrestuar në vitin 2000, pas një serie shkrimesh mbi përfshirjen e zyrtarëve të lartë në vrasjen e të burgosurve politikë.
XS
SM
MD
LG