Ndërlidhjet

KIEV


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Ukrainë, Gjon Herbst, vlerësoi se fushata për zgjedhjet parlamentare të së dielës, ishte "më e lira dhe më e drejta" në historinë e Ukrainës. Ai u tha studentëve të Universitetit Pedagogjik se kjo fushatë ishte shumë më transparente sesa ajo e zgjedhjeve presidenciale në vitin 2004. "Shtetet e Bashkuara kanë dhënë 13 milion ndihmë për procesin demokratik", tha ai.
XS
SM
MD
LG