Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kreu i Autoritetit palestinez, Mahmoud Abass e ka shfaqur besimin se mund të arrihet një marrëveshje me Izraelin brenda një viti, pavarësisht ardhjes në pushtet të grupit radikal Hamas.
Mediat izraelite njoftojnë për takime të fshehta mes Abassit dhe udhëheqjes izraelite me ndërmjetësimin amerikan.
Abass tha se do jetë i përgatitur që çdo marrëveshje paqeje të votohet me referendum.
XS
SM
MD
LG