Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ushtria amerikane tha se forcat irakiane të sigurisë do ta marrin përgjegjësinë për sigurimin e kufinjve të Irakut deri në korrik.
Prej fillimit të invazionit në vitin 2003, për sigurinë e kufinjve irakianë janë kujdesur forcat amerikane dhe trupat tjera të koalicionit.
XS
SM
MD
LG