Ndërlidhjet

PRAGË


Situata politike në Ballkan, përfshirë dhe në Kosovë, si dhe raporti i Bashkimit Evropian ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor, do të jenë tema të vizitës dyditëshe të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha në republikën e Çekisë.
Berisha dhe kryeministri Jirzhi Paroubek sot pritet të diskutojnë bashkëpunimin ekonomik dhe mbështetjen e Çekisë për ambicjet evroatlantike të Shqipërisë.
XS
SM
MD
LG