Ndërlidhjet

KABUL


Dy ushtarë të jashtëm, njëri prej tyre amerikan dhe së paku 12 militantë janë vrarë në luftimet e sotme në provincën Helmand në Afganistan. Ushtria amerikane mëtutje ka njoftuar se katër ushtarë të tjerë të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara dhe një ushtar i afgan janë plagosur kur militantët sulmuan forcat amerikane. Agjencia Reuters ka rapotuar se militantët talibanë kanë thënë se ata kanë sulmuar forcat e ushëhequra nga Shtetet e Bahskuara në Helmand të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG