Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buçkovski sot ka paralajmëruar mundësinë e takimit në muajin prill me kryeministrin e Kosovës, Agim Çeku për të diskutuar çështjen e caktimit të vijës kufitare.
Sipas tij, në këtë takim ka shprehur gatishmëri për të marrë pjesë edhe ambasadori Kai Aide.
Kryeministri i Maqedonisë përgënjeshtroi zërat për qëndrime të ndryshme për këtë çështje mes tij dhe presidentit Cërvenkovski. Sipas Buçkovskit qëndrimi i përbashkët është se çështja e kufirit duhet te mbyllet para përcaktimit të statusit përfundimtar të Kosovës.
XS
SM
MD
LG