Ndërlidhjet

ANKARA


Së paku tre protestues janë vrarë dhe mbi 250 të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve të dy ditëve të fundit mes forcave turke dhe demonstruesve kurdë në juglindje të Turqisë.
Burimet turke njoftojnë dhe për një polic të plagosur.
XS
SM
MD
LG