Ndërlidhjet

BAJKANUR


Astronauti i parë brazilian ka fluturuar në hapësirë me një anije kozmike ruse drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës.
Astronauti brazilian do çojë në hapësirë flamurin kombëtar dhe një top me shenjën e skuadrës kombëtare të futbollit me shpresën që t'i sjellë ekipit të Brazilit fat në kampionatin botëror.
XS
SM
MD
LG