Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Kryeministri palestinez tha se luftimet e fraksioneve në Gazë kanë krijuar një situatë "të rrezikshme".
Ismail Haniyah i bëri këto komente sot, 24 orë pas vrasje së një militanti të lartë, i cili kishte lidhje me Hamasin.
Ngjarja nxiti përleshje të armatosur në Rripin e Gazës, në të cilën 3 palestinezë u vranë dhe mbi 30 u plagosën.
Haniyah gjithashtu tha se forcat palestineze të sigurisë do të përpiqen t'i çarmatosin civilët.
XS
SM
MD
LG