Ndërlidhjet

HAGE


Serbia garanton Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës se do të dorëzojë deri në fund të muajit ish gjeneralin e serbëve të Bosnjës të akuzuar për krime lufte, Ratko Mlladiç. Lajmin e bëri të ditur zëdhënësi i kryeprokurores Carla Del Ponte, Anton Nikorof.
"Takimi na garantoi bashkëpunim me autoritetet e Beogradit dhe si rezultat ne morëm garanci të qartë nga kryeministri Koshtunica, për dorëzimin e Ratko Malldiç rreth fundit të muajit prill", deklaroi për gazetarët Nikorof, duke iu referuar për këtë, një takimi të zhvilluar javën e kaluar mes kryeprokurores Del Ponte dhe kryeministrit të Serbisë Koshtunica.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG