Ndërlidhjet

ROMË


Ministri i brendshëm i Italisë tha se autoritetet arritën të pengonin një sulm terrorist ndaj një kishe në Bolonjë dhe të një metroje në Milano. Në komplot ishin të përfshirë 7 persona, tre prej të cilëve janë nën mbikqyrje, pjesa tjetër janë nxjerrë jashtë nga Italia. Motivet e këtij atentati të dështuar janë ende të paqarta.
XS
SM
MD
LG