Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Mbrojtjes Donald Rumsfeld ka ripërsëritur se nuk e shqyrton dorëheqjen e tij pas kritikave nga një numër gjeneralësh të pensionuar amerikanë.
Rumsfeld, arkitekti i luftës 3-vjeçare në Irak, u akuzua nga 7 gjeneralët për mospërfilljen e këshillave ushtarake dhe për qeverisje përmes frikësimit.
Dje, presidenti George Bush sërish e lëvdoi sekretarin e mbrojtjes, duke thënë se Rumsfeld po bën një punë të mirë.
XS
SM
MD
LG