Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush ka pranuar se ai nuk kishte pritur që të ketë mbështetje totale nga amerikanët për vendimin për invadimin e Irakut dhe ka thënë se dështimi atje "nuk është opsion".
Këto komente presidenti Bush i bëri sot para reporterëve në Shtëpinë e Bardhë, pas takimit me guvernatorët që aktualisht ishin kthyer nga vizitat në Irak dhe në Afganistan.
- Unë i sigurova ata se qëllimi ynë në Afganistan dhe në Irak është fitorja dhe fitorja do të arrihet kur në të dy vendet do të ketë demokraci, që do të jetë e aftë ta mbajë dhe ta mbrojë vetveten, tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG