Ndërlidhjet

JAKARTA


Presidenti iranian Mahmoud Ahmadinejad sot sërish doli në mbrojtje të programit bërthamor të vendit të tij, duke thënë se ai është vetëm për qëllime paqësore.
Pas takimit me presidentin e Indonezisë, Susilo Bambang Yudhoyono, Ahmadinejad tha se Irani "është i aftë t'i mbrojë të drejtat dhe interesin e tij".
Deklarata e tij u bë pak pasi diplomatët evropianë njoftuan se po përgatisin një paketë ndëshkimesh stimuluese për ta bindur Iranin që ta ndërpresë pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG