Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikti i 16-të ka mbajtur sot një fjalim në Vatikan kur janë shënuar 25 vjet nga tentativa për vrasjen e Papa Gjon Palit të 2-të.
"Dje ne shënuam 25 vjetorin e tentativës për vrasjen e Papa Gjon Palit të 2-të. Le ta shohim këtë ngjarje përmes manifestimeve, prej Shën Mërisë tek Fatimja.
Ne falenderojmë zemrën e Nënës sonë të shenjtë që mbrojti jetën e tij dhe për mesazhin e saj mbi rëndësinë e lutjeve dhe praktikimit të pendesës. Kjo është një sfidë për të gjitha ne" tha Papa Benedikti i 16-të.
XS
SM
MD
LG