Ndërlidhjet

KABUL


Më se 50 vetë janë vrarë në një sulm të talibanëve në provincën Helmand në Afganistan. Zyrtarët thanë se 13 policë dhe afro 40 militantë talibanë janë vrarë gjatë këtyre përleshjeve. Njëherësh, në provincën Kandahar, në një arenë tjetër të luftimeve, janë vrarë 18 militantë talibanë dhe një ushtar kanadez. Poashtu sot, koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bahskuara njoftoi se në një aksion ushtarak kundër pozicioneve të militantëve janë vrarë së paku 27 persona.
XS
SM
MD
LG