Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Irak, njoftoi se katër pjesëtarë të saj dhe përkthyesi i tyre irakian janë vrarë sot kur makina e tyre hasi në një bombë në veriperëndim të Bagdadit. Prej zhvillimeve të sotme në Bagdad veçojmë edhe vrasjen e së paku 9 vetëve, në dy incidente të ndara.
XS
SM
MD
LG