Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ka përfunduar mbrëmë vonë punimet kuvendi zgjedhor i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ku janë zgjedhur strukturat e reja drejtuese të partisë. Kryetar i partisë është rizgjedhur Ramush Haradinaj, derisa në postet e nënkryetarëve janë zgjedhur Ahmet Isufi dhe Naim Maloku. Ndërsa ministri aktual i drejtësisë, Jonuz Salihaj është zgjedhur sekretar i përgjithshëm i partisë.
XS
SM
MD
LG