Ndërlidhjet

SHARM EL SHEIK


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas tha se do hapë dialogun me drejtuesit e Hamasit pavarësisht rritjes së tensioneve.
Lëvizja Fatah e presidentit Abbas dhe ajo Hamas që ka qeverinë janë përplasur rreth kontrollit mbi forcat e sigurisë.
Të shtunën është plagosur rëndë shefi i shërbimeve palestineze të zbulimit, incident i cili sipas aktivistëve të Fatahut ishte përpjekje për vrasjen e tij nga militantët e Hamasit.
XS
SM
MD
LG