Ndërlidhjet

BAGDAD


Trajneri i kombëtares së Irakut në tenis dhe dy lojtarë janë vrarë në Bagdad, ka njoftuar Komiteti Olimpik irakian. Dëshmitarët kanë thënë se ata ishin vrarë për shkak se kishin veshur pantallona të shkurtër. Kohët e fundit, një grup militant sunit ka tërhequr vërejtjen se bartja e pantallonave të shkurtër është e ndaluar.
XS
SM
MD
LG