Ndërlidhjet

BAGDAG


Të paktën 20 njerëz u vranë sot në veri të Bagdadit, kur një person i armatosur bllokoi rrugën gjatë kalimit të tyre me automjet. Qeveria lokale tha se të vrarët ishin kryesisht fëmijë, studentë dhe një i moshuar. Katër punonjës të tjerë janë qëlluar sot për vdekje në qytetin Sadër, ndërkaq të paktën 11 njerëz janë vrarë në përleshjet ndërmjet policisë irakiane dhe personave të armatosur në një xhami në qytetin jugor Basra.
XS
SM
MD
LG