Ndërlidhjet

TEHERAN


Shefi i politikës së jashtme evropiane, Havier Solana, pritet që nesër t'u dorëzojë autoriteteve iraniane propozimet e fundit ndërkombëtare, për ndaljen e programit bërthamor të Iranit. Pesë anëtaret e përhershme të Këshillit të Sigurimit plus Gjermania u pajtuan javën e kaluar që t'i ofrojnë Iranit një pako stimujsh nëse e ndal pasurimin e uraniumit, dhe në të kundërtën marrjen e masave kundër tij.
XS
SM
MD
LG