Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja do vazhdojë të mbajë të njëjtin numër trupash në Kosovë, megjithë kërkesat në rritje për zgjerimin e misionit të NATO-s në Afganistan.
Zyrtarët e Aleancës në Bruksel në prag të takimit të ministrave të mbrojtjes së vendeve të NATO-s, theksuan se në varësi të statusit do të jetë dhe prania e ardhshme në Kosovë.
Zyrtarët e NATO-s deklaruan se forcat e tyre janë të gatshme dhe të afta të mbrojnë qetësinë dhe t'i përgjigjen trazirave të mundshme.
XS
SM
MD
LG