Ndërlidhjet

BERLIN


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan dhe presidenti i FIFA-s Sepp Blatter, kanë shprehur dëshirën që Kampionati Botëror që do të mbahet në Gjermani, do t'u ndihmojë njerëzve në mbarë botën që të bashkohen.
Që të dy e cilësuan futbollin si "gjuhë globale".
Nga ana tjetër në prag të kampionatit botëror të futbollit kryeminsitri britanik Tony Blair përmes një letre i ka uruar fat kombëtares angleze. Në selinë e kryeministrisë do të ngrihet flamuri britanik sa herë do të luajë Anglia, bë të ditur zyra e Blair.
XS
SM
MD
LG