Ndërlidhjet

SHKUP


Deri në fund të vitit do të arrihet zgjidhja për statusin e Kosovës, deklaroi në Shkup shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen. Pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë Jessen Petersen theksoi se "6 muajt e ardhshëm do jenë kyçe".
"Më 20 qershor do paraqesë raportin para Këshillit të Sigurimit e gjatë korrikut të njëjtën gjë do bëjë dhe kryenegociatori Marti Ahtisari. Pas këtyre raporteve besoj se Ahtisari do organizojë takimin e parë për statusin", tha shefi i UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG