Ndërlidhjet

GAZA


Katër persona dhe një pjesëtarë i sigurimit të qeverisë palestineze të Hamasit janë vrarë sot nga një sulm ajror në Jug të Rripit të Gazës. Në zhvillime të tjera, Presidenti i autoritetit palestinez, Mahmud Abas, pritet të shpall referendum muajin e ardhshëm për të parë nëse palestinezët mbështesin themelimin e shtetit Palestinez përgjatë Izraelit.
XS
SM
MD
LG