Ndërlidhjet

MYNIH


Në Mynih të Gjermanisë sot rreth orës 16:30 fillon ceremoniali solemn I hapjes së Kampionatit të 18-të Botëror në Futboll.Në orën 18:00 zhvillohet takimi I parë ndërmjet Gjermanisë dhe Kostarikës ndërsa në orën 21:00 takohen Polonia dhe Ekuadori. Hulumtimet e fundit tregojnë se takimin e parë Gjermani-Kostarika përmes transmetimit të drejtëpërdrejtë televiziv do ta ndjekin 1 miliard e 500 milion njerëz.
XS
SM
MD
LG