Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë të Departamentit Amerikan të Mbrojtjes kanë bërë të ditur se Abu Musab al Zarkavi fillimisht i ka shpëtuar sulmit ajror dhe ka vdekur pas arritjes së forcave irakiane dhe amerikane në vendin e ngjarjes. Ndërkohë lideri taleban Mullah Muhamed Omar ka thënë sot se vdekja e Musab al Zarkavit nuk do të dobësojë rezistencën në Irak dhe Afganistan. Ai ka shtuar se "Al Zarkavi e ka kryer qëllimin dhe janë mijëra të tjerë që duan të zënë vendin e tij".
XS
SM
MD
LG