Ndërlidhjet

PRAGË


Fuqitë Perendimore i kanë dhënë Iranit disa javë për të pranuar ose jo ofertën e fundit për ndaljen e programit bërthamor. Presidenti, Xhorxh Bush, ka thënë se Iranit i kanë mbetur disa javë, dhe jo muaj për të ndalur pasurimin e uraniumit ose në të kundërtën do të përballet me vendime të Këshillit të Sigurimit të OBK-së. Kancelari i Austrisë, e cila kryeson Bashkimin Evropian, Wolfgang Shysel, tha se Irani deri në samitin e muajit të ardhshëm të G8 - ës duhet të shqyrtojë ofertën.
XS
SM
MD
LG