Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Bush e ka cilësuar si "javë të mirë për lirinë" javën që po lëmë pas, gjatë së cilës u vra kreu i Al Kaidës në Irak, Abu Musa al Zarkaui.
"Kjo ka qenë një javë e mirë për lirinë. Të mërkurën në mbrëmje forcat irakiane dhe amerikane vranë terroristin Zarkaui, duke shënuar fitore të rëndësishme në luftën globale kundër terrorizmit", tha Bush.
Më tej në fjalimin javor në radio ai tërhoqi vëmendjen se mund të ketë rritje të dhunës në Irak gjatë javëve të ardhshme.
XS
SM
MD
LG