Ndërlidhjet

TEHERAN


Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme tha se qeveria e Iranit ka filluar ta studjojë ofertën e 6 fuqive botërore, që synon t'i japë fund kontestit bërthamor.
Hamid Reza Asefi tha se disa pika të pakos stimuluese janë të pranueshme, disa janë të dykuptimta, ndërsa disa janë të papranueshme.
Ai tha se Irani do ta vlerësojë pakon dhe do të ofrojë propozimet e veta.
XS
SM
MD
LG