Ndërlidhjet

TEHERAN


Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Hamid Reza Asefi, tha se qeveria e Iranit ka filluar ta studiojë ofertën e 6 fuqive botërore, që synon t'i japë fund kontestit bërthamor."Ne do të studiojmë dhe klasifikojmë ofertën. Disa pika të pakos janë të pranueshme disa janë të dykuptimta, ndërsa disa janë të papranueshme. Pas vlerësimin ne do të ofrojmë propozimet tona" ka thënë ministri iranian Hamid Asefi.
XS
SM
MD
LG