Ndërlidhjet

JAMMU/INDI


Të paktën një njeri e humbi jetën dhe 18 u plagosën nga shpërthimi i një granate në Kashmirin e administruar nga India.
Kryengritës të dyshuar islamikë e hodhën granatën ndërsa një grumbull njerëzish pritnin për të blerë biletën afër një tempulli hindu në qytetin Katra.
Ende askush nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG