Ndërlidhjet

LONDËR


Amnesty International e ka akuzuar Kinën si një ndër eksportuesit më të papërgjegjshëm të armëve në botë.
Në raportin thuhet se armët kineze kanë ndihmuar shkallëzimin e konflikteve në Sudan, Nepal dhe Birmani.
XS
SM
MD
LG