Ndërlidhjet

PRAGË


Në ditën e tretë të Kampionatit Botëror të Futbollit, Meksika mundi Iranin 3:1, Holanda mundi Serbinë e Malin e Zi, 1:0, ndërsa në ndeshjen e tretë, me të njëjtin rezultat Portugalia mundi Angolën.
Sot në Kaiserslautern luajnë Australia-Japonia, në Gelzenkirchen Shtetet e Bashkuara me Republikën e Çekisë, ndërsa në Hanover Italia dhe Gana.
Ndërkohë traineri i kombëtares angleze Sven Joran Erikson ka thënë se sulmuesi Wayne Rooney do të mund të jetë i gatshëm të luajë në ndeshjen me Trinidadin dhe Tobagon, në xhiron e dytë të grupit B.
XS
SM
MD
LG